Seimo Sveikos gyvensenos komisija sieks plėtoti ir įgyvendinti principą „sveikata visose politikose”

Kovo 29 d., trečiadienį, Seimo Sveikos gyvensenos komisija, kurios pirmininko pavaduotojas yra Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, pritarė komisijos nuostatų projektui.

Komisijos veiklos tikslas – užtikrinti koordinuotus ir kryptingus teisėkūros veiksmus valstybės sveikos gyvensenos (sveikos ir subalansuotos mitybos, sveikatinamojo fizinio aktyvumo ir grūdinimosi, racionalios darbo ir poilsio kaitos, psichoemocinio stabilumo, asmens higienos ir kūno priežiūros, žalingų įpročių prevencijos, sveikos ir saugios aplinkos) politikos srityje, atsižvelgiant į darnios visuomenės vystymosi ir „sveikata visose politikose“ principus, valstybės interesus, sudarant palankias sąlygas įgyvendinti sveikos gyvensenos veiksmingą, tarpdisciplininę ir integruotą politiką.

Siekdama plėtoti principo „sveikata visose politikose“ įgyvendinimą ir mažinti sveikatos netolygumus, komisija numatė, atsižvelgdama į esamą sveikos gyvensenos Lietuvoje padėtį, išskirti prioritetines sveikos gyvensenos sritis, telkti valstybės ir savivaldybių institucijų, bendruomenių, verslo ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas.

Naująją Seimo Sveikos gyvensenos komisiją Lietuvos Respublikos Seimas sudarė 2018 m. kovo 15 d. Joje dirbs 9 Seimo nariai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *