Koks tikrasis buvo viaduko lifto statybos tikslas?

Nesulaukęs atsakymų iš savivaldybės atsakingų asmenų bei remdamas tūkstantinę mažeikiškių peticiją, raginančią imtis konkrečių veiksmų dėl nuolat neveikiančio viaduko per geležinkelį lifto, kreipiausi į Mažeikių rajono merą. Man svarbu žinoti, kokių konkrečių veiksmų ėmėsi savivaldybė, kad būtų užtikrintas kokybiškas lifto veikimas? Manau, kad visuomenė turi žinoti, ką konkrečiai nuveikė vietos valdžia, kad būtų įgyvendinti pėsčiųjų viaduko su liftais projekto tikslai? O jų būta tikrai kilnių. Pėsčiųjų viaduko įrengimas per geležinkelio bėgius turėjo padėti ženkliai sumažinti avaringumą mieste, taupyti kelionės laiką. Viaduku, planuota, naudosis Mažeikių miesto pėstieji ir dviratininkai, judantys iš vienos miesto dalies į kitą ir atgal. Taip pat naudosis žmonės su negalia, žmonės su vaikiškais vežimėliais. Ir būtent šioms grupėms turėjo būti užtikrintas patogus, nereikalaujantis fizinių jėgų perėjimas į kitą geležinkelio bėgių pusę. Projekto rezultatas turėjo būti viadukas per geležinkelį su liftais neįgaliesiems, pėstiesiems su vaikiškais vežimėliais.
Tačiau šiandien nusivylę ir apgauti Mažeikių miesto gyventojai dėl nuolat neveikiančio viaduko per geležinkelį lifto prašo, jog būtų atstatyta geležinkelio perėja. Nes tik taip jie gali jaustis saugūs ir būti tikri, kad galės netrukdomai atlikti kasdienius būtinus darbus ir pasiekti savo tikslus.
Ne kartą šią problemą siūlau spręsti savivaldybės posėdžiu metu. Deja, situacija kol kas nepasikeitė. O toks atsainus vietos valdžios elgesys verčia abejoti viaduko lifto statybos tikslu. Bijau, kad ne viešas interesas čia buvo svarbiausias… Gal mero išsamus atsakymas man bei gyventojams išsklaidys šias abejones?

Kęstutis Bartkevičius
LR Seimo narys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *