K. Bartkevičius dalyvauja trišalėje Baltijos Asamblėjos, Šiaurės Tarybos ir Beniliukso parlamento konferencijoje ir Baltijos Asamblėjos Prezidiumo posėdyje

Seimo valdyba komandiravo Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininką Valerijų Simuliką, Seimo narius Kęstutį Bartkevičių ir Virgilijų Poderį į Hagą (Nyderlandų Karalystė).  Parlamentarai kovo 22–24 dienomis dalyvauja trišalėje Baltijos Asamblėjos, Šiaurės Tarybos ir Beniliukso parlamento konferencijoje  ir Baltijos Asamblėjos Prezidiumo posėdyje.

Trišalės konferencijos dėmesio centre – žiedinė ekonomika atliekų tvarkymo srityje. Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų nariai kartu su Šiaurės šalių ir Beniliukso parlamento nariais, vyriausybiniais ekspertais aptars teisėkūros sistemą Europos, regiono ir kiekvienos valstybės nacionaliniu lygmenimis. Bus akcentuojama valstybės palaikymo svarba siekiant palengvinti perėjimą nuo esamos prie atsinaujinančios gamybos ir jos metodų, kurie yra žiedinės ekonomikos perspektyvos esmė.

Seimo narys K. Bartkevičius yra Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas. V. Poderys yra Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje narys, Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje nario pavaduotojas.

 

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, sudaryta remiantis Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos Aukščiausiųjų Tarybų narių 1990 m. gruodžio 1 d. Vilniuje priimtu bendru sprendimu, veikianti 1994 m. birželio 13 d. pasirašyto Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos susitarimo „Dėl Baltijos šalių tarpparlamentinio ir tarpvyriausybinio bendradarbiavimo“, taip pat Baltijos Asamblėjos Statuto ir kitų Baltijos Asamblėjos bei jos organų priimtų teisės aktų pagrindu.

Baltijos Asamblėja turi bendradarbiavimo sutartis su Šiaurės Taryba, Beniliukso parlamentu, GUAM (Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Moldovos) Parlamentine Asamblėja ir atstovauja Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentams Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje, Nuolatiniame komitete ir darbo grupėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *