Dėl kelio ženklo ir autobusų stotelės Urvikiuose

Lankydamasis Urvikiuose gyventojų buvau informuotas apie jų pageidavimą įrengti įspėjamąjį kelio ženklą „Pėstieji“ Aušros kelio atkarpoje nuo Saulės iki Aludarių gatvių.

Priežastys suprantamos: Aušros kelias nutiestas per sodybos kiemą, vienoje pusėje gyvenamasis namas, kitoje – ūkiniai pastatai, šulinys. Gyventojams dažnai tenka kirsti šį kelią einant į pagalbinius pastatus, pasisemti vandens, parsinešti malkų. Be to, netoliese įrengta autobusų stotelė, į mokyklas keliaudami vaikai šia gatve vaikšto skersai ir išilgai. Didžiausia grėsmė kyla tamsiu paros metu, žiemiškais orais.

Paminėdamas šias priežastis į Lietuvos automobilių kelių direkciją su prašymu įrengti minėtą kelio ženklą kreipėsi Urvikių seniūnaitis Arvydas Pocius, tačiau atsakymas nieko gero nežadėjo. Direkcijos atstovas tiesiog pareiškė, kad šioje atkarpoje pėsčiųjų saugumas yra pačių eismo dalyvių reikalas.

Seniūnanitis nenuleido rankų ir šį sykį kartu su sodybos šeimininke dar kartą raštu kreipėsi į direkciją, akcentuoti galimas saugaus eismo rizikas. Bet tai nesuminkštino specialistų širdies.

Reaguodamas į gyventojų prašymą, aš irgi kreipiausi į direkciją su prašymu atkreipti dėmesį į Urvikių gyventojų išsakytus pageidavimus, tačiau man buvo atsakyta panašiai: nėra poreikio, tegul gyventojai patys saugosi.

Mane stebina toks arogantiškas ir kietaširdiškas oficialių institucijų bendravimas su paprastais gyventojais. Tačiau matau vieną išeitį. Reikia siekti, kad žvyruotas kelias Mažeikiai-Purpliai būtų įtrauktas į prioritetinių asfaltuojamų kelių sąrašą, o jo techniniame projekte būtų numatytos saugaus eismo priemonės šioje gyvenvietės atkarpoje.

Urvikiškių siekis turėti patogesnes viešąsias prieigas tuo nesibaigė. Nesulaukdami atsakymo į pakartotinį kreipimąsi, jie suformulavo naują raštą Mažeikių rajono savivaldybės vadovams ir man kaip Seimo nariui.

Gyventojai pareiškė savo teisėtą lūkestį turėti saugią ir patogiai pasiekiamą autobusų stotelę. Kokia yra jos būklė šiandien, matyti nuotraukoje: nei suoliuko, nei stoginės, nei nišos. Žmonės norėtų autobusų stotelę matyti pagrindinėje kaimo sankryžoje prie kultūros centro. Pildydami gyventojų lūkesčius, vėl turėsime kreiptis į tą pačią direkciją.