Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » „Tvarkiečiai“ siūlo minimalią pieno supirkimo kainą susieti su ES vidutine žaliavinio pieno kaina“

„Tvarkiečiai“ siūlo minimalią pieno supirkimo kainą susieti su ES vidutine žaliavinio pieno kaina“

iandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai Vytautas Kamblevičius, Kęstas Komskis ir Rimas Antanas Ručys užregistravo Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas, kuriomis yra siekiama įpareigoti žalią pieną superkančius ir perdirbančius subjektus mokėti žalio pieno pardavėjams ne mažiau kaip 90 % Europos Sąjungos vidutinės žaliavinio pieno kainos, atmetus realius kaštus susijusius su žaliavinio pieno surinkimu – paruošimu ir pristatymu į perdirbimo įmones. Seimo narys V. Kamblevičius pažymėjo, jog, deja, eilę metų Lietuvos kaime dėl įvairių priežasčių  mažėjo ir ūkių, ir melžiamų karvių kiekis, o jau pusantrų metų tebesiplėtojanti pienininkystės žemų kainų ir supirkimo apimčių mažėjimo krizė link bankroto stumia nemenką dalį iš maždaug 60 tūkst. Lietuvos kaimo ūkių, laikančių karves. Minimalios lanksčios žaliavinio pieno supirkimo kainos nustatymas atitinka Portugalijoje įvestą draudimą prekybai už mažesnę nei efektyvią kainą, kuriuo ribojamas agresyvių marketingo strategijų taikymas smulkesnių konkurentų žlugdymui.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narių pataisose taip yra numatyta, jog pieno produktams mažmeninėje prekyboje galima taikyti ne didesnį kaip 15 % antkainio vidurkį. „Tvarkiečiai“ pažymėjo, jog antkainio ribojimas produktams mažmeninėje prekyboje yra neišvengiamas, nes kaimyninėje Lenkijoje 10 % antkainis mažmeninėje pieno produkto prekyboje yra savaime suprantamas tarp verslo partnerių, tačiau Lietuvoje labai dažnai taikomas net didesnis kaip 50 % antkainis.

Leave a Comment