Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Tenka tik apgailestauti, kad valdantieji neišgirdo mažeikiškių prašymo

Tenka tik apgailestauti, kad valdantieji neišgirdo mažeikiškių prašymo

Priimant 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų  finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą neišvengta nuostabos keliančių situacijų. Mažeikiai, pasirodo, išskirtiniai. Tik šį kartą tą sakau su liūdna gaida. Nesmagu matyti, kai vienų savivaldybių, atstovaujamų valstiečių, pvz. sporto salėms randama lėšų, o kitoms, deja, ne.

Aš, kaip mūsų krašto žmonių atstovas Seime, atsižvelgdamas į prioritetinius gyventojų, įstaigų ir organizacijų prašymus teikiau siūlymą 2018 metų biudžete numatyti galimybę skirti lėšų tiek lopšelio-darželio „Delfinas“ baseinui, tiek pradinės „Vyturio“ mokyklos aikštyno įrengimui, tiek Mažeikių ligoninės pastatų atnaujinimo darbams, tiek Plinkšių globos namų saulės kolektorių įrengimui, tiek Mažeikių sporto ir pramogų centro statybai vykdyti. Deja, valdantieji nerado galimybių atsižvelgti į prašymus tų Seimo narių, kurie išrinkti vienmandatėse apygardose, tačiau  nėra valdančiųjų frakcijos nariai. Tiksliau, tų galimybių net ir neieškojo. Panašu, kad tokie neracionalūs sprendimai kaip geležinkelio bėgių išardymas, o vėliau sprendimas juos atstatyti ir tam pakloti milijonus, yra kur kas „logiškesni“ nei bent dalį tų pinigų skirti tęstinių projektų įgyvendinimui ar visų gyventojų taip laukiamam sporto kompleksui statyti. Bet tai jau kur kas platesnės studijos reikalaujanti tema.

Belieka pasidžiaugti, kad bent jau minėtiems globos namams surasta siūlyme prašyta kukli suma. Plinkšių globos namuose šiuo metu  gyvena 40 senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų, kuriems teikiamos nuolatinės slaugos ir globos paslaugos. Įvertinus tai, kad globos namuose gyvenančių asmenų tinkama higiena yra vienas iš pagrindinių jų gyvenimo kokybės veiksnių, karšto vandens suvartojimo poreikis yra labai didelis. Per mėnesį suvartojama apie 180 m3 karšto vandens. Vanduo Plinkšių globos namuose yra šildomas elektra, kurios per vieną mėnesį vien vandens pašildymui sunaudojama apie 800 kw., o šildymo sezono metu ir ženkliai daugiau. Pritarus mano teiktam siūlymui skirti lėšų Plinkšių globos namų saulės kolektorių įrengimui, vandens ir patalpų šildymui dabar galės būti naudojama saulės kolektorių pagaminta energija, o minėtos išlaidos ženkliai sumažės. Neabejoju, kad sutaupytas lėšas bus galima panaudoti kitoms įstaigos reikmėms.

Mažeikiai  yra vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kuris tikrai valstybei suteikia (neša) pridėtinę vertę. Tačiau mums gi savo ruožtu valstybė pakankamai šykšti. O gal čia ir išryškėja tikrasis valdančiųjų požiūris į regioninę politiką? Suprasdamas valstybės stabilumo svarbą, bendrai balsuojant valstybės biudžeto priėmimo metu pasisakiau už. Tik šį kartą avansu.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment