Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys Kęstutis Bartkevičius: „Vadovaukimės konkrečiais darbais, o ne emocijomis“

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius: „Vadovaukimės konkrečiais darbais, o ne emocijomis“

Artėjant spalio 9-ajai, kai vyks Seimo rinkimai, rinkėjai galėjo išgirsti, ką politikai mano tam tikrais visuomenei aktualiais gyvenimo klausimais: mokesčiai, finansai, užimtumas, darbo vietos. Politiniuose debatuose dalyvauja daug dalyvių, aptarinėjama daug temų, tačiau dėl skirtų kelių minučių atsakymui, kandidatai negali argumentuotai atsakyti oponentams, todėl dažniausiai kandidatai dalinasi tik šūkiais ir neaptaria rūpimų temų.

Mano oponentai, prisistatydami rinkėjams, akcentuoja, kad tik 2013-03-21 įsteigus Mažeikių vartotojų asociaciją mažeikiškiams pagerėjo gyvenimas, nes po trejų metų, praleistų teismuose ir Vyriausybės koridoriuose, pavyko sumažinti suskystintųjų naftos dujų kainą buitiniams vartotojams.

Nesu teisininkas, bet oponentams noriu priminti teisės pagrindus, kad tiek teismas, tiek Vyriausybė gali priimti sprendimus bei spręsti ginčus remiantis tik galiojančiais teisės aktais – priimtais įstatymais. Todėl, nenorėdamas prisiimti nuopelnų, noriu pateikti konkrečias datas ir argumentuoti faktais, t.y. padarytais darbais dėl mažeikiškių mažesnių mokesčių už šildymą.

2012-11-16 davęs Seimo nario priesaiką, sprendžiu Mažeikių miesto šilumos ūkio klausimą. Nuo 2012 m. gruodžio 1 d. trigubai padidinus abonentinį mokestį nuo 6,05 Lt iki 18,15 Lt Mažeikių miesto dujų vartotojams, 2013-01-14 kreipiausi į Seimo Ekonomikos komitetą, siūlydamas apsvarstyti galimybę suorganizuoti Seimo narių, Energetikos ministerijos ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovų diskusiją dėl tikslingumo teisės aktuose įtvirtinti suskystintų naftos dujų kainų reguliavimą buitiniams vartotojams.

2013-01-17 Seime kartu su kolegomis Remigijumi Žemaitaičiu ir Audrone Pitrėniene užregistravome Gamtinių dujų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama suvienodinti gamtinių ir naftos dujų, tiekiamų gyventojams maistui gaminti, kainodarą ir tokiu būdu padaryti ją skaidrią ir aiškią, užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams.

2013-03-19 Parlamentui pristačiau Gamtinių dujų įstatymo pataisas. Tačiau, Energetikos ministerijos nuomone, kad norint reguliuoti suskystintų naftos dujų kainą reikėtų keisti ne Gamtinių dujų įstatymą, o Energetikos įstatymą, nes suskystintų naftos dujos negali būti prilyginamos gamtinėmis dujomis nei savo chemine sudėtimi, nei pateikimo į rinką.

 2013-05-23 kartu su kolega Remigijumi Žemaitaičiu užregistravome pasiūlymą Energetikos įstatymui, siekiant nustatyti teisines priemones, numatančias centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainų reguliavimą.

Tik šios kadencijos Seimo nariai, 2013-06-18 priimdami Energetikos įstatymą pažabojo suskystintų naftos dujų tiekėjų apetitą. Dabar centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainos yra valstybės reguliuojamos.

Norėdamas patikslinti oponentų argumentaciją, kad tik Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimu dujų kaina mūsų miesto gyventojams yra mažiausia, noriu atkreipti į tai, kas aukščiau išdėstyta, ir pažymėti, kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija tik įgyvendindama 2013-06-18 šio Seimo priimtą Energetikos įstatymą pradėjo reguliuoti centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas, todėl, pasak Komisijos pirmininkės Mažeikiuose, 2016 m. sausio mėnesį vartotojai ir gavo mažiausią kainą už šildymą (4,51 Eur.) visoje Lietuvoje.

Dėl mažeikiškiams trukdymo atsijungti nuo centralizuoto dujų tiekimo 2014-01-19 kreipiausi į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą prašydamas įvertinti dėl nepagrįstai didelių suskystintų naftos dujų tiekėjo nustatytų dujų atjungimo kainų buitiniams vartotojams. 2014-02-14 Valstybinė  vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsakydama į mano kreipimąsi įpareigojo suskystintųjų naftos dujų tiekėją nutraukti neteisėtus veiksmus pažeidus vartotojų teises.

Šiame straipsnyje tiesiog norėjau pateikti faktais pagrįstus atsakymus rinkėjams ir atlikti pagrindinę funkciją – informuoti rinkėjus ir padėti jiems apsispręsti bei, vadovaujantis konkrečiais darbais, o ne emocijomis, priimti teisingą sprendimą.

Leave a Comment