Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys Kęstutis Bartkevičius siūlo nustatyti kompensavimo mechanizmą asmenims, kuriems išmokos buvo mažinamos už ypatingas darbo sąlygas

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius siūlo nustatyti kompensavimo mechanizmą asmenims, kuriems išmokos buvo mažinamos už ypatingas darbo sąlygas

Frakcijos „ Tvarka ir teisingumas“ seniūnas K. Bartkevičius kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją siūlydamas, rengiant 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių projektą ir 2017 Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, numatyti kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas kompensavimą dirbusiems jų gavėjams.

2014 m. ir 2015 m. LR Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo 2012 m. vasario 6 d. nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų, kuriomis reguliuojamas pensijų perskaičiavimas ir mokėjimas valstybėje susidarius itin sunkiai ekonominei, finansinei padėčiai, atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ priėmė Valstybinių socialinio senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų, valstybinių pensijų kompensavimo įstatymus. Įstatymuose numatyta kompensuoti senatvės bei netekto darbingumo (invalidumo) pensijų praradimus dėl Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo (toliau- Laikinasis įstatymas) nuostatų taikymo, senatvės pensijų kompensavimas dirbusiems šių pensijų gavėjams ir dideliu mastu sumažintų valstybinių pensijų gavėjams, dydžiai ir terminai.

Tačiau šių Įstatymų nuostatos asmenų 2010-2011 metais gavusių dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo sumažintas kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas atžvilgiu, netaikomos.

„Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenimis, vadovaujantis Laikinojo įstatymo 8 straipsniu kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas 2010 metais buvo sumažintos 4276 asmenims, 2011 metais – 4023 asmenims, turėjusiems draudžiamųjų pajamų. Gerėjant ekonominei, finansinei padėčiai šalyje valstybė turi įsipareigoti ir per protingą laikotarpį teisingai kompensuoti praradimus daugiau kaip aštuoniems tūkstančiams asmenų, – teigia K. Bartkevičius“.