Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Straipsniai » Seimo narys Kęstutis Bartkevičius siūlo ieškoti alternatyvios vietos biodujų jėgainės statyboms

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius siūlo ieškoti alternatyvios vietos biodujų jėgainės statyboms

2014 m. vasario 6 d., Seimo narys K. Bartkevičius raštu kreipėsi į Aplinkos ministrą, prašydamas įvertinti kreipimesi išdėstytus Mažeikų miesto gyventojų ir Mažeikių verslininkų asociacijos nuogąstavimus dėl pasirinktos vietos biodujų jėgainės statyboms.

Parlamentarui buvo įteiktas Mažeikių miesto, Jazminų, Kurmaičių km., Kalnėnų kv., Šaltinėlio gyventojų bei Mažeikių verslininkų asociacijos kreipimasis, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl būsimos biodujų jėgainės statybos vietos – Troškučių kaime, Mažeikių rajone.

Pasak pareiškėjų pasirinkta vieta biodujų jėgainės statyboms nėra tinkama, nes tiesiogiai ribojasi su įmonėmis vykdančiomis veiklas Mažeikių miesto teritorijoje, todėl svarbu, kad būsima biodujų jėgainė nekeltų rizikos įmonių produkcijos prestižui ir neveiktų darbuotojų papildomos rizikos veiksniais. Planuojamos biodujų jėgainės eksploatacija reikalaus nuolatinio žaliavos pristatymo, atliekų ar produkcijos išvežimo, todėl padidės Mažeikių aplinkkelio ir miesto eismo intensyvumas, o tai didins kelių nusidėvėjimą, išmetamų dujų kiekį, todėl bus reikalingos didesnės lėšos kelių infrastruktūros palaikymui. Skleidžiamos miesto ir rajono teritorijoje cheminės medžiagos susidariusios po didžiulio biodujų kiekio gamybos proceso būtų skleidžiamos po miesto ir rajono teritoriją, tuo papildomai didinant užterštumą, nekalbant apie kvapus, o tai neigiamai veiktų netoliese esančių įmonių darbuotojų ir gyventojų sveikatą.

„Noriu atkreipti visų atsakingų institucijų dėmesį, kad artimiausi gyvenamieji namai yra vos už kelis šimtai metrų nuo planuojamos biodujų jėgainės vietos, tad planuojamos jėgainės veikla neišvengiamai sukels gyvenimo kokybės suprastėjimą bei galimai pažeis gyventojų, kaip greta gyvenančių žmonių bei žemės sklypų savininkų, teises ir teisėtus interesus. Toks planuojamos veiklos įgyvendinimas nesiskaitant su gyventojų interesais, nepaisant teisės normomis nustatytų kitų asmenų teisių apsaugos, yra pripažintinas neteisėtu, o neteisėtai vykdoma ūkinė veikla – nutrauktina. –  teigia K. Bartkevičius.

Seimo narys ragina Aplinkos ministeriją ir Mažeikių rajono savivaldybę rasti abiems pusėms tinkamą sprendimą, pasiūlant kitą vietą objekto statybai ir tokiu būdu išlaikant investicijų pritraukimą ir darbo vietų kūrimą Mažeikių rajone.

Leave a Comment