Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys K. Bartkevičius siūlo padidintą Nekilnojamo turto tarifą taikyti tik apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto savininkams

Seimo narys K. Bartkevičius siūlo padidintą Nekilnojamo turto tarifą taikyti tik apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto savininkams

Paskutiniame šio Seimo pavasario sesijos posėdyje Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pateikė Nekilnojamo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūloma padidintą Nekilnojamo turto tarifą taikyti tik apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto savininkams, skatinant juos kuo greičiau apleistus pastatus ir statinius susitvarkyti ir išvengti situacijų, kad padidintu NTM tarifu būtų apmokestinami tvarkingo ir prižiūrimo nekilnojamojo turto savininkai.

Šiuo metu Įstatymas nustato bendras NTM tarifo ribas nuo 0,3 iki 3 procentų nuo mokestinio turto vertės. Savivaldybės tarybos šiose tarifo ribose, atsižvelgdamos į Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo nustatytus kriterijus, gali nustatyti padidintus NTM tarifus bet kokiam nekilnojamajam turtui nepriklausomai nuo jo priežiūros būklės. Be to, Įstatyme nėra įtvirtinta apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąvoka.  

Pasak parlamentaro, siekiant apriboti savivaldybių tarybų įgaliojimus vienašališkai nuspręsti, koks turtas turėtų būti laikomas apleistu ar neprižiūrimu nekilnojamuoju turtu, pagal įstatymo projekte pateiktą apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąvoką NTM administravimo tikslais juo būtų laikomas tik toks turtas, kuris būtų įrašytas į kiekvienais metais naujai sudaromą apleisto ar neprižiūrimo turto sąrašą. Už Sąrašo sudarymą būtų atsakingos savivaldybės tarybos, tačiau tvarka ir kriterijai, kuriais remiantis nekilnojamasis turtas įtraukiamas į Sąrašą, būtų reglamentuoti Aplinkos ministro įsakymu.

 „Priimtas Įstatymo projektas turės teigiamą įtaką, nes padidės teisinis aiškumas tarifų nustatymo klausimais. Veiklą vykdantis ir nekilnojamuoju turtu besirūpinantys ūkio subjektai bus apmokestinami adekvačiu, 1 procento neviršijančiu, NTM tarifu, o neprižiūrimų ir apleistų pastatų savininkai bus skatinami greičiau susitvarkyti ir naudoti nekilnojamąjį turtą, suteikiant teisę savivaldybių taryboms atitinkamų reikalavimų nesilaikantiems mokesčių mokėtojams taikyti didesnį nei 1 procento NTM tarifą“, – plenarinio posėdžio metu kalbėjo K. Bartkevičius.