Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys K. Bartkevičius siūlo malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams taikyti lengvatinį tarifą

Seimo narys K. Bartkevičius siūlo malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams taikyti lengvatinį tarifą

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir kiti frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai užregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektą, kuriuo siūloma malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams taikyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą. Tai padėtų sumažinti šešėlinę ekonomiką, siekti Lietuvos įsipareigojimų Europos Sąjungai dėl klimato kontrolės, augintų visuomenės sąmoningumą renkantis kuro rūšis.
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų šildosi biokuru. Lietuvoje biokuro, ypač malkų, medžio ir šiaudų granulių bei briketų tiekimas į privačius namus šiuo metu yra šešėlinės ekonomikos zonoje. Malkos yra perkamos už grynuosius pinigus, sąskaitos dažnu atveju nėra išrašomos. Valstybė praranda didžiulius pinigų srautus vien todėl, kad nėra užtikrinamas lengvatinis PVM tarifas biokurui. Esama nemažai šalių, kurios, skatindamos atsinaujinančią energetiką, taiko PVM lengvatą medžio granulėms. Pavyzdžiui, Latvijoje PVM dydis yra 21 proc., o PVM dydis medžio granulėms yra 11 proc.; atitinkamai Anglijoje 20 proc. ir 3 proc., Belgijoje 21 proc. ir 6 proc., Airijoje 23 proc. ir 13,5 proc. ir pan. Sumažintas PVM tarifas malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams skatintų kurą pirkti oficialiai ir taip vystytų skaidrią kuro privatiems namų ūkiams rinką, padėtų surinkti daugiau mokesčių į valstybės biudžetą.

Seimo nario padėjėja-sekretorė Vaidutė Jakštonienė

Leave a Comment