Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys K. Bartkevičius: „Reikia skubiai daryti namų darbus“

Seimo narys K. Bartkevičius: „Reikia skubiai daryti namų darbus“

Mažeikių rajono ugdymo įstaigų infrastruktūra, lyginant su šalies sostine, yra sutvarkyta puikiai. Vis tik yra dar problemų, kurias svarbu kiek įmanoma greičiau spręsti.

„Turime drauge su Savivaldybe ieškoti sprendimų būdų, atspirties taškų, padėsiančių patekti į Vyriausybės formuojamą biudžetą ar į jau riedantį 2017 – 2020 metų ES struktūrinės paramos traukinį. Reikia skubiai daryti namų darbus. Skubiai ir tinkamai“, – įsitikinęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.

 

Gražiai ir šiltai – skirtingos sąvokos

Ruošdamasis Seimo rudens sesijai, parlamentaras K. Bartkevičius aplankė nemažai Mažeikių rajono įstaigų – pakavo mažeikiškių jam deleguotų užduočių lagaminą. Viena iš aplankytųjų – didžiausias Lietuvoje lopšelis-darželis „Bitutė“. Nuo įkūrimo ketvirtą dešimtmetį pradėjusį skaičiuoti lopšelį-darželį šiemet lanko net 302 vaikai. Beje, tarp jų yra daug vaikų su negalia. Įstaigoje sudarytos puikios sąlygos vaikams ugdyti, įkurtos įvairios edukacinės erdvės, įrengtas druskų kambarys, baseinas, sauna, hidroterapinė vonia, masažo, judesio korekcijos, spec. pedagogų logopedų veiklai skirtos patalpos, suburtas itin kvalifikuotas, empatiškas kolektyvas. Įstaigoje nuolat vykdomi ES fondų, aplinkosaugos, sveikatos programų, kiti Savivaldybės finansuojami projektai.

„Išties mes ir iš išorės, ir iš vidaus atrodome gražiai, tačiau gražiai ir šiltai yra skirtingos sąvokos. Pastato sienos sutrūkinėjusios, neapšiltintos, stogas nesutvarkytas, tad žiemą šviežiai suremontuotų patalpų sienos pelija, yra gana šalta“, – lopšelio-darželio problemą gvildeno direktorė Asta Samoškienė.

  1. Bartkevičius su „Bitutės“ vadove bei direktorės pavaduotojomis Birute Kavaliauskiene, Rita Norviliene, Bernadita Grigutiene aptarė, kokius žingsnius žengti, namų darbus padaryti, kad vis tik lopšelio-darželio pastato išorei renovuoti lėšos būtų gautos.

 

„Delfinukai“ nori mokytis plaukti

Grįžtantys iš baseino „Bitutės“ auklėtiniai Seimo nariui linksmai vienas per kitą pasakojo, kaip jiems patinka maudytis baseine, mokytis plaukti. Tuo tarpu šiemet trisdešimtmetį švęsiančio lopšelio-darželio „Delfinas“ vaikai tokios galimybės neturi.

2016 metais Seimo nario K. Bartkevičiaus iniciatyvos dėka „Delfinui” buvo skirtos Valstybės investicijų programos lėšos – 122.000 eurų baseino renovavimo darbams vykdyti.  Šių lėšų užteko  stogui pakeisti, elektros,  šildymo sistemoms, kanalizacijai sutvarkyti bei paruošti sienas ir grindis tolimesniems darbams atlikti.

„Liko labai nedaug, kad mūsų lopšelyje-darželyje vaikai ir vėl galėtų mokytis plaukti, tačiau šiuo metu pradėti darbai, kuriuos buvo numatyta vykdyti keliais etapais, yra sustabdyti, nes nėra finansavimo. Savivaldybės merui ir Administracijos direktoriui pateikti prašymai, kad rastų galimybę finansuoti nors langų ir durų keitimą, nes, prasidėjus šildymo sezonui ir norint išsaugoti tai, kas padaryta, reikės baseino patalpas šildyti, o šiluma eis laukan, nes langai ir durys absoliučiai nesandarūs”, – sakė „Delfino” direktorė Laima Žiubikienė.

 

Nei aikštyno, nei tvoros

Tuo tarpu Mažeikių „Vyturio“ pradinė mokykla, kurioje mokosi 263 vaikai, visiškai neturi aikštyno mokiniams sportuoti, nė paties paprasčiausio tam tikslui reikalingo įrenginio. Mokyklos teritoriją juosia apverktinos būklės, skylėta tvora.

Anot mokyklos direktorės Rasos Uščinienės, gal kiek ironiškai skamba, kad ant betoninio pagrindo besimankštinantys vaikai dalyvauja visose Mažeikių rajone organizuojamose moksleivių sportinėse varžybose. Pasiekiami puikūs rezultatai ne tik rajone, bet ir šalyje.

Tiesa, šiek tiek gelbsti Sodų pagrindinė mokykla, įsileidžianti į savo sporto salę „Vyturio“ vaikus pasportuoti. Tačiau vis dėlto sunku suvokti, kad XXI amžiuje dar būna mokyklų, neturinčių nė vienut vienutėlio, nė paprastų paprasčiausio lauko sporto įrenginio.

„Labai noriu padėti visoms šioms įstaigoms, tikiuosi Savivaldybės vadovų geranoriško požiūrio į jų problemas. Juolab jie iš tikrųjų daug daro, kad mūsų rajono vaikai būtų ugdomi saugiose, jaukiose, šiltose įstaigose. Teko lankytis kai kuriuose Vilniaus darželiuose – lyginant su jais, mažeikiškiai turi labai geras sąlygas. Tačiau darbams dar erdvės plačios. Svarbiausia, kad Savivaldybė nusistatytų prioritetus, paskelbtų viešai ir jų laikytųsi, vykdytų tęstinius projektus, nes tokia yra ir Vyriausybės pozicija, būtų užtikrinamas tinkamas visapusis vaikų lavinimas“, – kalbėjo Seimo narys K. Bartkevičius.

 

Virginija Steponavičienė

Seimo nario K. Bartkevičiaus padėjėja-sekretorė

Leave a Comment