Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo narys K. Bartkevičius: „Ar Mažeikiai pasmerkti luošio daliai?“

Seimo narys K. Bartkevičius: „Ar Mažeikiai pasmerkti luošio daliai?“

Sakoma, kad ir vienas skaudantis kojos pirštas pakeičia eiseną. Vasariškai šilti gegužės orai eilinį kartą atvėrė Mažeikių pūlinius – savivaldybės ir seniūnijos lėtapėdišką požiūrį į miesto gatvių ir poilsio erdvių tvarkymą. Gatvės, parkai, kapinės šaukte šaukiasi šeimininko, pasmerkusio Mažeikius luošio daliai.

Pamėgta poilsiavietė iš gyventojų atimta ir atiduota varnininiams paukščiams

Ne kartą tiek su Mažeikių rajono savivaldybės vadovais, tiek su miesto seniūnu kalbėjau apie tiesiogine prasme naikinamą Melioratorių gatvės parką, kuris prieš šešerius metus buvo kompleksiškai sutvarkytas už Europos Sąjungos struktūrinių fondų, šalies bei savivaldybės lėšas. Regis, sutvarkytas tam, kad būtų atiduotas varninių paukščių kolonijai perėti – žmonės čia jau bijo užsukti, nes gali būti apdergti ar kokį sveikatai grėsmingą užkratą pasigauti. Ir vaizdelis šiandien ten visiškai nekoks: po akcijos „Darom“ vis dar mėtosi šiukšlių maišai, tvenkinį juosianti tvora sulaužyta, tilteliui lentų trūksta, takai nevalyti, suolai nušiurę, paukščių mėšlu nusėti, vaikų žaidimų aikštelės visiškai netvarkomos.

Prieš mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės vadovų pasitarime išklausęs mano nuomonės apie iš gyventojų atimtą ir apdergtą Melioratorių gatvės parkelį savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius davė nurodymą seniūnui Šarūnui Armonui kuo skubiau organizuoti viešąjį pirkimą parenkat įmonę šiai mažeikiškių pamėgtai poilsio zonai tvarkyti. Esą pinigų tam tikslui yra. Deja, iki šiol seniūnija iš mirties taško nepajudėjo. O gyventojai su ilgesiu žvelgia į medžių atgaivą per karščius kažkada dovanojusią erdvę. Dabar ten geriau neiti. Pavojinga.

Vaikų žaidimų įrenginiai – pavojingi gyvybei

Prieš porą metų renovuoti ir Senamiesčio bei Juodpelkio parkai. Taip pat įsisavintos ES struktūrinių fondų lėšos. Žadėta, kad čia pramogų ras vaikai ir jaunuoliai, atgaiva jaukioje medžių paunksnėje mėgausis mamos su mažyliais, vyresnio amžiaus žmonės. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, kirba mintis, kad Mažeikių vadovams vaikai rūpi taip pat, kaip šuniui penkta koja. Senamiesčio parke esantys vaikų žaidimų įrenginiai yra pavojingi gyvybei – stovai sutręšę, bet kurią akimirką galį nugriūti. Susidaro įspūdis, kad specialiai to laukiama.

Juodpelkio parko takus išrausė nuo kalnų bėgančio vandens upeliai. Važiuoti dviračiu čia nėra saugu. Akivaizdu, kad projekto rengėjai „nežinojo“, jog nuo kalnų vanduo turi kažkur nubėgti. Savivaldybės administraciją raginau spręsti šią problemą, įrengti drenažą. Tačiau, matyt, kad bus delsiama tol, kol tiltus per išrausas reikės statyti. Daug tiltų.

Purvinos gatvės, užakę fontanai

Vidurvasarį primenančius karščius Mažeikiai pasitiko nevalytomis gatvėmis ir užakusiais fontanais. Žemių sluoksniai centrinių gatvių pakraščiuose (apie atokesnių gatvių valymą ir svajoti neišdrįstama) galbūt stebina tik miesto svečius, vietiniai gyventojai seniai viltį prarado, kad seniūnijos valdininkai susiprotęs, jog būtina per žiemą susikaupusį purvą nuvalyti. Gyvename naftos perdirbimo įmonės pašonėje, kvėpuojame ne pačiu švariausiu oru, tuo tarpu nusikalstamas seniūnijos aplaidumas dar labiau didina aplinkos užterštumą.

Atgaivos mažeikiškiai nesuras ir prie fontanų, taip pat įrengtų už Europos Sąjungos lėšas. Skirtingai nuo kaimyninių tiek Lietuvos, tiek Latvijos rajonų, kur jau seniai fontanai trykšta visomis vaivorykštės varsomis, mūsiškiai tūno nė mažiausios vandens čiurkšlelės neišspausdami. Įsisavintos ES lėšos tiesiog dūla: padaryta ir numesta.

Seniūnui svarbiausia gražiai nusifotografuoti

Tiesa, džiugu, kad pagaliau Geidžių kapinėse vanduo bėga. Prieš Motinos dieną ir seniūnas Š. Armonas tuo labai džiaugėsi, gražiai prie vandens čiaupo nusifotografavo, o Mažeikių rajono savivaldybė įkėlė tą nuotrauką į interneto svetainę. Gerai, kad vanduo bėga, to labai reikia, tik kažin kodėl seniūnas nenusifotografavo Mažeikių kapinėse prie visiškai tuščio įrankių kapams tvarkyti stendo? Gera idėja buvo įrengti kapinėse tuos stendus, pagelbėti artimųjų kapus prižiūrintiems žmonėms. Tačiau nieko nėra amžino, įrankiai lūžta ar išsimėto, tad būtina karts nuo karto tuos stendus nors kiek atnaujinti. Pavyzdžiui, Viekšnių seniūnas tai puikiai supranta, todėl Viekšnių kapinėse gausu laistytuvų, kastuvėlių, grėblių. Mažeikių seniūnas greitas įvairiausioms demagogijoms, rūpestis žmonėmis – gyvais ar mirusiais – jam antraeilis dalykas. Apie tai galima spręsti iš jo darbų.

Miestas yra neatsiejamas nuo čia gyvenančiųjų

Mažeikiai – aštuntas miestas Lietuvoje. Niekas neturi teisės nurašyti jo apleisto, nešvaraus luošio daliai! Nei savivaldybės vadovai, nei adminstracijos tarnautojai negali pamiršti, kad miestas yra neatsiejamas nuo čia gyvenančių, į darbus skubančių, iš mokyklos sugrįžtančių, parke besiilsinčių žmonių. Tai būtina prisiminti! Juk emocija, atsirandanti sąmonėje pagalvojus apie savo kraštą, daro įtaką apsisprendimui likti jame gyventi, dirbti, atostogauti ar dažniau aplankyti. Be to, viskas lieka istorijai. Kokią atmintis apie miestą šiandien kuriama?

Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment