Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas. Seimo V (rudens) sesijos pagrindinis darbas – 2015 m. valstybės biudžeto tvirtinimas

Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas. Seimo V (rudens) sesijos pagrindinis darbas – 2015 m. valstybės biudžeto tvirtinimas

Šiandien, rugsėjo 10 d., parlamentarai renkasi į eilinę Seimo V (rudens) sesiją, kurią pradėjo rudens sesijos darbų programos pristatymu. Seimo rudens sesijos darbus pristatė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Įregistruotame sesijos darbų programos projekte Nr. XIIP-2173 įrašyti 708 teisės aktų projektai (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 270, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė – 24, Seimo nariai (frakcijos) – per 400 įstatymų projektų.

Vienas pagrindinių sesijos darbų – 2015 metų valstybės ir savivaldybių,  Valstybinio socialinio draudimo fondo  ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas.

Seimo narys K. Bartkevičius į V (rudens) sesijos darbų programą pasiūlė įtraukti įstatymų pakeitimų projektus, kuriais numatoma ištaisyti nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme paliktą neapibrėžtumą ir aiškiai nustatyti, kad standartinis NTM tarifas yra nuo 0,3 procentų iki 1 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės, o padidintas NTM tarifas gali būti taikomas tik apleistam ar neprižiūrimam nekilnojamajam turtui, siūloma pakeisti BPK esantį dešimties dienų terminą į dešimties darbo dienų terminą, kuris leistų ikiteisminio tyrimo pareigūnams išsamiau atlikti proceso veiksmus, pagerėtų pareigūnų darbo kokybė ir sumažėtų galimybė nepagrįstai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, siūloma tobulinti Transporto veiklos pagrindų įstatymą, kad privalomą periodinę techninę apžiūrą galima būtų atlikti ne tik transporto priemonės registracijos valstybėje, bet ir kitose valstybėse narėse.

Sesijos darbų programoje, pagal Vyriausybės ir Seimo komitetų siūlymus, numatyti prioritetai ekonomikos, finansų tvarumo, energetinio efektyvumo ir saugumo didinimo, Europos Sąjungos, užsienio politikos ir gynybos politikos stiprinimo, socialinės atskirties mažinimo, švietimo, mokslo, kultūros ir sveikatinimo politikos įgyvendinimo ir kitose srityse.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje  įvedamas euras, biudžeto projektas bus rengiamas dviem valiutomis – litais ir eurais. Kartu numatoma priimti teisės aktų pataisų projektus, susijusius su euro įvedimu – įstatymus, kuriuose litais išreikštos vertės perskaičiuojamos į eurais išreikštas vertes.

Numatoma įtvirtinti valdžios sektoriaus bei jo subsektorių finansų planavimo ir valdymo taisykles ir finansų koregavimo mechanizmą, kas užtikrintų Lietuvos viešųjų finansų drausmę, siekiant perteklinio valdžios sektoriaus, ir įsipareigojimų pagal fiskalinę sutartį gerinti struktūrinį valdžios sektoriaus balansą pakankamu užsibrėžtu tempu vykdymą, taip pat numatyti reputacines sankcijas atsakingiems valdžios pareigūnams, nepasiekusiems nustatytų tikslų.

Siūloma apriboti mokesčių mokėtojų nesąžiningo naudojimosi teisėmis atvejus ir sudaryti prielaidas efektyviau surinkti nedeklaruojamus ir nedeklaruotus mokesčius, optimizuoti trečiųjų asmenų informacijos, reikšmingos nedeklaruotoms pajamoms ir nepagrįstiems turto įsigijimo šaltiniams nustatyti, mokestinei prievolei nustatyti ir tinkamam jos vykdymui užtikrinti, pateikimo procesą, supaprastinti mokestinių ginčų procedūras. Riboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais – didinti kontrolės efektyvumą ir neteisėtų sandorių atsekamumą, stiprinti įmonių finansinę drausmę, didinti finansinių operacijų skaidrumą ir patikimumą, mažinti galimybes išvengti mokestinių prievolių ar jas sumažinti.

Leave a Comment