Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas: „Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ ragina sveikatos apsaugos ministrę spręsti įsisenėjusias ir nesprendžiamas sveikatos apsaugos sistemos problemas“

Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas: „Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ ragina sveikatos apsaugos ministrę spręsti įsisenėjusias ir nesprendžiamas sveikatos apsaugos sistemos problemas“

2015-04-23 Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ posėdyje dalyvavo sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir atsakinėjo į frakcijos narių pateiktus klausimus dėl Sveikatos apsaugos ministerijai valstybės deleguotų funkcijų vykdymo. Frakcijos nariai norėjo išgirsti ministrės paaiškinimus dėl visuomenei susirūpinimą keliančių klausimų, kurie yra nesprendžiami daugelį metų.

Posėdžio metu ministrė pateikė informaciją apie Asmens sveikatos priežiūros įstaigų sąrašo (ASPĮ) valdymą ir apmokėjimą ir apie Nacionalinės sveikatos sistemai priklausančių įstaigų medicininės įrangos registrą. Frakcijos nariai pažymėjo, kad yra būtina įdiegti medicininės įrangos registrą įrangai, kurios kaina nesiekia 100 tūkst. litų, nes šiuo metu įrangos kiekiai ir jų apkrovimai dalyje savivaldybių naudojami neracionaliai ir ligoninės „bankrutuoja“.

Frakcijos nariai atkreipė dėmesį, kad šiuo metu nėra sudarytos tinkamos motyvuojančios sąlygos jauniems gydytojams vykti į provinciją. Frakcijos nariai kėlė klausimą, kodėl buvo panaikinti felčerių etatai savivaldybėse ir kaip būtų galima felčerių etatus sugrąžinti į savivaldybes.

Seimo nariai pastebėjo tendenciją, kad savivaldybių ligoninėse yra dirbtinai kuriami brangiai apmokami etatai, pvz., teisininkų, atstovų spaudai, patarėjų, kurie visiškai nesusiję su sveikatos apsauga, todėl tai būtina keisti. Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pasiūlė įvesti privalomą etatų metodiką ligoninėse, nes etatai negali būti dirbtinai didinami.

Siekiant racionaliai naudoti lėšas ligoninėms, sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė pritarė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narių pasiūlymui iki kito susitikimo su frakcija parengti privalomą etatų metodiką ligoninėse.