Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Straipsniai » Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas: Energetikos ministro patvirtintas centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pirkimo–pardavimo sutarčių sąlygų aprašas padės apginti vartotojų interesus

Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus pranešimas: Energetikos ministro patvirtintas centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pirkimo–pardavimo sutarčių sąlygų aprašas padės apginti vartotojų interesus

Energetikos ministras, atsakydamas į Seimo nario K. Bartkevičiaus paklausimą dėl galimybės vartotojams nutraukti suskystintų naftos dujų tiekimo sutartį bei atsijungti nuo suskystintų naftos dujų tiekimo, informavo, jog 2013 m. rugsėjo 24 d. patvirtintas Centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pirkimo–pardavimo sutarčių su buitiniais vartotojais standartinių sąlygų aprašas.

Apraše nustatyta aiški sutarčių sudarymo, įsigaliojimo, nutraukimo su buitiniais vartotojais tvarka bei dujų tiekimo ir galimo dujų tiekimo apribojimo ar nutraukimo tvarka ir sąlygos. Taip pat nustatyti dujų kokybės reikalavimai, dujų kiekio ir tarifų (kainų) nustatymo tvarka, buitinio vartotojo atsiskaitymo už dujas ir suteiktas paslaugas tvarka, šalių teisės, pareigos ir atsakomybė už įsipareigojimų nevykdymą, prašymų ar skundų nagrinėjimo ir ginčų sprendimo tvarka, sutarties galiojimo terminas, jos keitimo ar nutraukimo sąlygos ir tvarka.

Pažymėtina, kad Apraše baigtiniu sąrašu įtvirtinti sudarytų dujų pirkimo – pardavimo sutarčių nutraukimo atvejai, vienas iš jų, kad buitinis vartotojas turi teisę nutraukti sutartį vienašališkai ir neatlygintinai Civilinio kodekso nustatytomis sąlygomis. Taip pat nustatyta pareiga dujų pardavėjui ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dujų pirkimo –  pardavimo sutarties nutraukimo dienos atjungti buitinio vartotojo dujų sistemą nuo dujų pardavėjui priklausančios centralizuotos dujų tiekimo sistemos.

„ Šiuo metu galiojančios dujų pirkimo –  pardavimo sutartys turės būti peržiūrėtos ir patikslintos, kad atitiktų aprašo nustatytus reikalavimus. Tikiu, kad šis aprašas padės įgyvendinti Energetikos įstatymo pakeitimo nuostatas dėl centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainų reguliavimo bei užtikrins vartotojų teisių apsaugą“– teigia Kęstutis Bartkevičius.                                                                                                                                                                                                                                     

Leave a Comment