Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Straipsniai » Seimo nario K. Bartkevičiaus pranešimas: siūloma iš esmės reformuoti suskystintų naftos dujų tiekimo sektoriaus reglamentavimą ir suteikti daugiau iniciatyvos teisių vartotojams

Seimo nario K. Bartkevičiaus pranešimas: siūloma iš esmės reformuoti suskystintų naftos dujų tiekimo sektoriaus reglamentavimą ir suteikti daugiau iniciatyvos teisių vartotojams

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius kreipėsi į Energetikos ministeriją ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisiją prašydamas pateikti siūlymus dėl galimybės reformuoti suskystintų  naftos dujų tiekimo sektoriaus reglamentavimą ir suteikti daugiau iniciatyvos teisių vartotojams. Vartotojai – bendrijos forma arba kitos jungtinės sutarties forma galėtų imtis iniciatyvos supaprastinta forma pasirinkti alternatyvų dujų tiekimo būdą: naudotis centralizuota suskystintų naftos dujų tiekimo sistema, ar naudoti išpilstytas į balionus dujas.

Pasak parlamentaro, pastaruoju metu padažnėjo Mažeikių rajono gyventojų skundų dėl UAB „Sauridos“ veiklos, kuri kelia pagrįstų abejonių dėl vykdomos veiklos teisėtumo ir daro neigiamą įtaką žmonių teisėms ir teisėtiems interesams. UAB „Saurida“ vienašališkai parengė „Dujų vartotojo dujinių įrenginių atjungimo nuo dujų tiekėjo dujotiekio tinklo sąlygas“, o jų neįvykdžius neleidžia vartotojams nutraukti suskystintų naftos dujų tiekimo sutarties bei atsijungti nuo suskystintų naftos dujų tiekimo.

Ieškoti alternatyvių sprendimų paskatino itin išaugusios suskystintų naftos dujų, naudojamų valgio gaminimui, kaina Mažeikių miesto daugiabučių namų gyventojams. Todėl, siūlau numatyti mechanizmą organizuotiems vartotojams sudaryti specifines sutartis su centralizuota suskystintų naftos dujų tiekimo sistema ir pasirinkti alternatyvų būdą, pagal jų pačių susitarimą ir numatyti, kad tik tam tikrais atvejais būtų gaunamos suskystintos naftos dujos iš centralizuotų tinklų. – teigė K. Bartkevičius.

Leave a Comment