Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Straipsniai » Seimo nario K. Bartkevičiaus pranešimas. Ar ekonomiškai pagrįstos papildomos investicijos šilumos gamybai Mažeikių mieste?

Seimo nario K. Bartkevičiaus pranešimas. Ar ekonomiškai pagrįstos papildomos investicijos šilumos gamybai Mažeikių mieste?

     2014-10-29 Seimo narys K. Bartkevičius kreipėsi į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisiją bei Mažeikių rajono savivaldybę prašydamas išsiaiškinti dėl UAB „Mažeikių šilumos tinklų“ numatomų papildomų investicijų dujinių katilų ir vamzdynų rekonstrukcijai, pritaikant kūrenti skystąjį kurą, pagrįstumo ir teisėtumo.  

     Pasak parlamentaro, vadovaujantis tuo, jog pagal teisės aktų nuostatas investicijų derinimo, jų pagrįstumo vertinimas yra Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos kompetencija, todėl Komisijos prašoma įvertinti, ar numatytos investicijos yra pagrįstos ir būtinos, ar nepažeidžia viešojo intereso, užtikrina vartotojų teises ir jų teisėtus lūkesčius dėl energetikos įmonės dujų kainų, tarifų teisingumo ir jų taikymo tvarkos.

     „Noriu pažymėti, kad siekiant užtikrinti į Klaipėdą atplaukusio Suskystintųjų dujų terminalo (SGD) būtinąją veiklą, technologinį pajėgumą, reikalingą nuolat ir efektyviai patenkinti gamtinių dujų poreikį Lietuvos Respublikoje. Į tokios veiklos užtikrinimą ir numatytos SGD terminalo įstatymo nuostatos dėl SGD terminalo gamtinių dujų tiekimo pirmumo tvarka valstybės reguliuojamai elektros energijos ir (ar) šilumos energijos gamybai, todėl kompetentingų institucijų prašau įvertinti, kokiais būdais galėjo būti efektyviausiai išsprendžiamos Mažeikių rajono savivaldybės šilumos ūkio problemos, reikalaujančios papildomų investicijų, – teigia K. Bartkevičius.“