Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seime priimtos Civilinio kodekso ir sveikatos draudimo pataisos, svarstytas sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų klausimas

Seime priimtos Civilinio kodekso ir sveikatos draudimo pataisos, svarstytas sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų klausimas

Šią savaitę (gegužės 18-22) Seimas, priimdamas Civilinio kodekso pataisas, leido kelionių organizatoriams už neįvykusias keliones pinigus turistams grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų po karantino (apribojimų) pabaigos. Prailgintas terminas sudarys palankesnes sąlygas turistinių kelionių organizatorių veiklai užtikrinant didesnį apyvartinių lėšų kiekį ir suteikiant galimybę įmonėms išsaugoti darbo vietas bei išvengti bankrotų ar nemokumo atvejų.

Ši nuostata bus taikoma karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio atveju arba dėl tarptautinio judėjimo apribojimų ir dėl to kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas.


Seimo patvirtinta tvarka bus taikoma, jei turistas ir kelionių organizatorius nesusitars dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo. Iki šiol pinigai turistams už atšauktas keliones pagal Civilinį kodeksą turėjo būti grąžinami per 14 dienų.

Taip pat Seimas pritarė Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Naujasis įstatymas numato, kad į 120 dienų per kalendorinius metus terminą, kai už slaugos ir socialinės paslaugas bei patarnavimus, palaikomojo gydymo paslaugas slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka ir terminais apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, nebūtų įskaičiuojamas Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpis. Šiuo sprendimu pagerinta asmenų, kuriems teikiamų slaugos ir socialinių paslaugų bei patarnavimų, palaikomojo gydymo paslaugų slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse paslaugų faktinė trukmė pasiekė 120 dienų, padėtis.

Seimo sveikatos reikalų komitete, svarstydami Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos kreipimąsi dėl valstybės užsakymo mažinant COVID-19 padarinius psichinei ir fizinei visuomenės sveikatai, pritarėme, kad Vyriausybė atkreiptų dėmesį bei atsižvelgtų į minėtos asociacijos prašymą imtis visų įmanomų priemonių mažinant dideles bei skaudžias COVID-19 pasekmes.

Žymos:

Leave a Comment