Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Seime – jautrus Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos abiturientės prisipažinimas

Seime – jautrus Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos abiturientės prisipažinimas

Prieš 77-erius metus, birželio 14-ąją, prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos piliečių trėmimas į Sibirą. Į pirmuosius tremtinių sąrašus buvo įrašyti mokytojai, ūkininkai, visuomeninių organizacijų vadovai, politikai – taip sovietų valdžia siekė sunaikinti krašto šviesuomenę. Per penkias birželio dienas į atšiaurius, beveik negyvenamus Rusijos rajonus, buvo ištremta 17,5 tūkst. žmonių, beveik trečdalis jų – vaikai.
Tad Seimui iškilmingu minėjimu pagerbiant sovietų okupacijos ir genocido aukas bei minint Gedulo ir vilties dieną, man ypač jautriai skambėjo Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos abiturientės, 2016 m. ekspedicijos į Krasnojarską dalyvės Samantos Uikytės atviras prisipažinimas, kad tremčių vietų lankymas, tremtinių ir jų vaikų sutikimas, pakeitė jos požiūrį į gyvenimą:

„Mane labai sujaudino vieno sutikto ten gimusio tremtinio mintis: gimė čia, Sibire, bet širdyje yra tėvų žemė – Lietuva. Tada ir pagalvojau, o kai kada mes, joje gyvenantys, neįvertiname to, ką turime – savo kalbos, papročių, tėvynės. Visa tai, ką patyriau, pakeitė mano požiūrį į gyvenimą bei vertybes“.

Minėjimo metu Sovietų tremtį patyrę Seimo nariai perdavė Lietuvos valstybės vėliavas MISIJA SIBIRAS 2018 ir Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija ekspedicijų į tremties vietas Krasnojarske dalyviams, kad jas įteiktų ten gyvenantiems mūsų tėvynainiams.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment