Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Savivaldybė įpareigota ieškoti sprendimo, kaip užtikrinti gyventojams bendrojo intereso paslaugų teikimo prieinamumą

Savivaldybė įpareigota ieškoti sprendimo, kaip užtikrinti gyventojams bendrojo intereso paslaugų teikimo prieinamumą

Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus iniciatyva Aplinkos ministras paskatino Mažeikių rajono savivaldybę ieškoti sprendimų dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų nuvedimo į sodų bendrijas „Rasa“ ir „Raselė“.

Į Kęstutį Bartkevičių kreipėsi minėtos Mažeikių sodų bendrijos, prašydamos padėti rasti galimybę įrengti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų nuvedimo tinklus. Savo prašyme didelį skaičių gyventojų atstovaujančios sodų bendrijos skundėsi tiek dėl probleminės geriamojo vandens padėties, tiek dėl nesamos nuotekų šalinimo sistemos.

K.Bartkevičiui didelį nerimą kelia tai, jog nuolatiniai minėtų sodų bendrijų gyventojai nuotekų šalinimo klausimus sprendžia kaip išmanydami. O tokiu būdu daroma neišmatuojama žala aplinkai.   Seimo narys, minėtu klausimu kreipdamasis į Aplinkos ministrą, akcentavo, jog rašte minimų sodų bendrijų teritorija ribojasi su saugomu Ventos regioniniu parku. Taip pat pabrėžė, kad susiklosčiusi padėtis daro didelę žalą aplinkai: yra teršiamas dirvožemis ir gruntiniai vandenys bei Ventos upė. Situacija, kai gyventojai nuotekų šalinimą sprendžia individualiai, o dėl sunkios finansinės padėties neišgalėdami kasdieniam naudojimui pirkti geriamojo vandens žmonės priversti vartoti stipriai užterštą šulinių vandenį, – įpareigoja ieškoti racionalių, aplinką gelbėjančių bei neatidėliojamų sprendimų.

Reaguodamas į K.Bartkevičiaus išdėstytą problemą minėtu klausimu, Aplinkos ministras pabrėžė, jog Mažeikių rajono savivaldybė privalo ieškoti sprendimo, kaip užtikrinti gyventojams  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų paslaugų prieinamumą visiems rajono gyventojams. Savo ruožtu Mažeikių rajono savivaldybė Aplinkos ministeriją informavo, kad buvo sudaryta darbo grupė, priėmusi sprendimą 2018 metais rengti projektinius pasiūlymus.

 

 

 

Leave a Comment