Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Pristatyti pagrindiniai Seimo rudens sesijos darbai

Pristatyti pagrindiniai Seimo rudens sesijos darbai

Rugsėjo 10 d., pirmadienį, Lietuvos Respublikos Seime prasidėjo V (rudens) sesija. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis parlamentui pristatė numatytus sesijos darbus, prioritetus.
Pasak V. Pranckiečio, viena iš svarbiausių užduočių, įgyvendinant Vyriausybės programą, bus patvirtinti 2019 m. valstybės bei savivaldybių, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus. „Juose ir toliau numatomi socialinės atskirties mažinimo akcentai – didinti vaiko pinigus ir paramą jaunoms šeimoms pirmajam būstui įsigyti“, – kalbėjo Seimo vadovas.
Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad rudens sesijoje bus siekiama pakeisti Konstituciją ir suteikti asmenims konstitucinę teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą, tai yra įtvirtinti individualaus skundo institutą. Seimas, pasak V. Pranckiečio, turės spręsti dėl Prezidento, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų rinkimų datų paskelbimo, padaryti namų darbus dėl pilietybės nepraradimo referendumo, apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumo, tai yra suteikti galimybę Lietuvos piliečiams spręsti šį diskusijas keliantį klausimą.
Seimo vadovas akcentavo, kad sesijoje bus rengiamos diskusijos strateginėmis temomis: dėl Europos Sąjungos ateities ir Lietuvos pozicijos bei socialinės atskirties mažinimo. Taip pat, anot jo, bus tęsiama aktyvi parlamentinė kontrolė, kviečiant Vyriausybės narius ir Seimo atskaitingų institucijų atstovus posėdžiuose pateikti informaciją apie jau priimtų teisės aktų įgyvendinimą.
Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, pristatydamas Vyriausybės teikiamus projektus, pažymėjo, kad laukia nelengva rudens sesija. Anot Vyriausybės vadovo, be jau paminėtų svarbių projektų, parlamentą pasieks Vyriausybės darbo grupės siūlymai, kaip spręsti skaidrumo stokos problemas, kurios išryškėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikus išvadas.
Įregistruotame rudens sesijos darbų programos projekte – apie 600 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 118, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė – 11, Seimo nariai (frakcijos) – daugiau kaip 300 įstatymų projektų.

Leave a Comment