Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Po pateikimo Seimas pritarė svarbiam įstatymo projektui, kuris tiesiogiai liečia ir mūsų krašto žmones

Po pateikimo Seimas pritarė svarbiam įstatymo projektui, kuris tiesiogiai liečia ir mūsų krašto žmones

Gegužės 4 dieną Seime, opozicinės darbotvarkės metu, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai turėjo galimybę pristatyti Seimui savo parengtus bei užregistruotus įstatymų projektus, o kai kurie iš jų sulaukė ir didelio palaikymo. Keletas pastarųjų, tokie kaip Teismų reorganizavimo įstatymo projektas (Nr. XIIIP-513) bei Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų, ligos, profesinės reabilitacijos, ligos socialinio draudimo pašalpų ir kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas kompensavimo įstatymo projektas (Nr. XIIIP-311) ypač aktualūs mūsų krašto žmonėms.
Dar praėjusios kadencijos metu į mane ne kartą kreipėsi tiek pavieniai gyventojai, tiek atskiros socialinės grupės dėl sumažintos pensijos, pašalpos ar kompensacijos dalies, kuri buvo neišmokėta taikant Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo (toliau – Laikinasis įstatymas) nuostatas. Gyventojai ne kartą skundėsi, jog dėl Laikinojo įstatymo nuostatų yra socialiai diskriminuojami. Remiantis tiek pavienių piliečių, tiek ir atskirų socialinių grupių nusiskundimais bei siekiant socialinio teisingumo, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai buvo parengę bei užregistravę įstatymo projektą (Nr. XIIIP-311), kuriuo siūlo grąžinti sumažintos pensijos, pašalpos ar kompensacijos dalį, kuri buvo neišmokėta taikant Laikinojo įstatymo nuostatas. Kompensuojamoji suma asmenims siūloma išmokėti 2018–2022 metais. Įstatymo projektas parengtas siekiant nustatyti tvarką, pagal kurią bus kompensuojamos pareigūnų ir karių valstybinės pensijos, sumažintos dėl Laikinojo įstatymo 4 straipsnio nuostatų taikymo, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos socialinio draudimo pašalpų, sumažintų dėl Laikinojo įstatymo 5 straipsnio nuostatų taikymo, ir kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas, sumažintų dėl Laikinojo įstatymo 8 straipsnio nuostatų taikymo, dydžius ir terminus. Ir nors šio projekto įgyvendinimui prireiktų nemažų valstybės biudžeto lėšų, – projekto iniciatoriai mano, kad, priėmus minėtą įstatymo projektą, Seimas tokiu savo sprendimu pateisintų pagrįstus ir teisėtus žmonių lūkesčius.
Belieka tikėtis, kad Seimo narių teigiamas vertinimas minėtų įstatymų projektų atžvilgiu neišblės tiek juos svarstant Seimo komitetuose, tiek lemiamu momentu, t.y. balsuojant Seimo nariams dėl šių teisės aktų priėmimo.

Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment