Mažeikiuose lankėsi LT partijos lyderiai R. Žemaitaitis ir A. Paulauskas

Vakar Mažeikiuose lankėsi mūsų partijos Laisvės ir teisingumo du iš trijų lyderių, tai pirmininkas R. Žemaitaitis ir jo pavaduotojas A. Paulauskas. Trečiojo „muškietininko“ A. Zuoko Mažeikiuose nebuvo, nes rinkimams ruošiamės tikrai iš peties – tą patį vakarą jis pristatė mūsų programą Vilniuje politikos mokslų studentams.

Turgavietėje

Vizitą pradėję oficialiu susitikimu su Mažeikių rajono savivaldybės meru V. Macevičiumi, svečiai patraukė į Naftininkų gatvėje įsikūrusią turgavietę. Čia mūsų atstovus pasitiko prekyvietės vadovė. Jos lydimi bendravome su prekybininkais, turgelio lankytojais.

Prekeiviams labiausiai aktualios buvo karantino metu įvestų suvaržymų ir reikalavimų temos, socialinės garantijos, didelė administracinė ir buhalterinė našta. Kalbėjome, kokie įstatymai yra pertekliniai, kurie praktikoje neveikia, o kuriuos reikėtų inicijuoti.

Pasidžiaugėme, kad mūsų turgelis gyvas, gyventojai verslūs ir atlaiko didžiulę prekybos centrų konkurenciją.

Trečiojo amžiaus universitete

Vizituojančius Mažeikiuose R. Žemaitaitį ir A. Paulauską pasitiko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) rektorė Anita Avdaljan.

Diskutavome dauguma temų: apie pensijas, sveikatos apsaugą, socialines garantijas, Covid-19 sukeltas problemas.

Kartu su partijos lyderiais pristatėme vieną pagrindinių savo rinkiminės programos akcentų, tai „sidabrinės“ ekonomikos skatinimą. Mes sudarysime sąlygas norintiems dirbti pensininkams ir nevysime jų iš valstybės tarnybos sulaukus 65-erių metų.

Socialinėse įstaigose

Mažeikių socialinio užimtumo įstaigose verda gyvenimas. Tuo įsitikinome apsilankę buvusios mokyklos Pavenčių g. 4 patalpose įsikūrusiose bendruomenėse.

Lydimi Mažeikių rajono mero pavaduotojos Sigutė Bernotienė aplankėme čia įsikūrusią Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociaciją, pamatėme jos narių rankdarbius, sporto inventorių – įsitikinome, kokie jie veiklūs ir nepasiduodantys gyvenimo iššūkiams.

Pabendravome su VšĮ veiklių mamų klubas Mažeikiuose vadove, įsiklausėme į jų poreikius ir problemas. Pasiūlėme išeičių kilusiems klausimams spręsti. Klubas yra atviras visoms mamytėms, auginančioms vaikus nuo 3 iki 7 metų.

Galiausiai susėdome prie stalo su „Gyvenimo spalvose“ besilankančiais gyventojais ir aptarėme jų veiklą. Šioje įstaigoje įvairaus amžiaus žmonės, kuriems nesinori sėdėti namuose, ateina ir užsiima bendra veikla.

Visų poreikiai panašūs – draugiška aplinka, tvarkingos patalpos. Valdžia turi tęsti paramos programas tokioms įstaigoms, o savivaldybės geranoriškai tarpininkauti.

Politinė reklama.