Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Klausiau, kada bus išspręsta ugdymo įstaigų vadovų stygiaus problema

Klausiau, kada bus išspręsta ugdymo įstaigų vadovų stygiaus problema

Jau kurį laiką mane glumina situacija Mažeikių rajono švietimo srityje – trūksta net DEŠIMT ugdymo įstaigų vadovų. Beje, ši problema aktuali ne tik mūsų rajonui, nes daugelio šalies savivaldybių svetainėse nurodoma, kad konkursai į mokyklos ar darželio vadovus neįvyko dėl to, kad nebuvo kandidatų. Tiksliau – kandidatų buvo, tačiau jie neišlaikė vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų egzamino.
Klausiau Švietimo ir mokslo ministerijos, kiek tuos egzaminus laikančių būnaįvertinami blogai. Atsakymas pribloškė: net 50 proc kandidatų įvertinami neigiamai.
Šiandien, rugsėjo 22 d., Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko respublikinė konferencija, kurioje dalyvavo LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaišas.
Mano padėjėja Virginija Steponavičienė paprašė Komiteto pirmininko nurodyti priežastis, dėl kurių yra kilusi švietimo įstaigų vadovų stygiaus krizė.
E. Jovaiša pripažino, kad tai išties labai sudėtinga problema, kurią Komitetas svarstys artimiausiu metu.
„Gaunu gausybę skundų dėl tų kompetencijų nustatymo egzamino. Po 7 valandas žmonės kankinami emociškai. Taip toliau tęstis nebegali. Ten tikrai yra kažkas negerai”, – pripažino Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas.
Tikiuosi, kad ši skaudi problema bus išspręsta.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment