Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » K. Bartkevičius: „Vasarą „asfalto“ vaikams Savivaldybės dėmesys nėra didelis“

K. Bartkevičius: „Vasarą „asfalto“ vaikams Savivaldybės dėmesys nėra didelis“

Vasarą daugelis tėvų susiduria su opia problema – kur dėti savo vaikus tuos tris atostogų mėnesius, kai didžioji dalis suaugusiųjų gali sau leisti tik 4 savaites atostogų. Juolab senelių, kurie visą vasarą galėtų prižiūrėti anūkus kaimuose, tendencingai mažėja. Apskritai, senjorai tapo veiklesni, didesnis jų užimtumas.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius domėjosi, kaip ilsisi Mažeikių krašto vaikai, lankėsi įvairaus pobūdžio stovyklose, aiškinosi, ar pakankamai dėmesio ir lėšų skyrė Savivaldybė tam, kad būtų užtikrintas turiningas vaikų vasaros poilsis.

„Vadinamiesiems „asfalto“ vaikams Savivaldybės dėmesys, mano nuomone, tikrai nėra didelis. Šiek tiek apglostomi vaikai iš socialinės rizikos šeimų, našlaičiai, tačiau tvarkingai gyvenančių žmonių atžaloms dėmesio dar mažoka. Mūsų rajone vaikams nemokamų vasaros poilsio renginių katastrofiškai trūksta. O gal ir organizuojama, tik mažeikiškiai apie tai nežino, nes Savivaldybės svetainėje apie vaikų vasaros poilsio organizavimą ir finansavimą jokios informacijos nėra“, – svarstė K. Bartkevičius.

 

Gana brangūs kelialapiai išgraibstomi dar anksti pavasarį

Itin populiarių Balsių ir Virvytės vaikų vasaros poilsio stovyklų kainos – ne visoms šeimoms įkandamos. Ir vis tik jau ankstyvą pavasarį išperkami beveik visi kelialapiai. Tiesa, mažeikiškių ten poilsiauja nedaug.

Seimo nario K. Bartkevičiaus apsilankymo metu Balsių stovykloje džiugiai ir naudingai laiką leido 300 vaikų, kurių saugumu, sveikata, užimtumu, gera nuotaika rūpinosi 30 patyrusių vadovų. Iš viso šią vasarą čia organizuojama 10 pamainų.

Įdomiai ir prasmingai organizuojamas poilsis ir Virvytės stovykloje. Naujai įrengtame futbolo stadione žaidžiamas ne tik futbolas, bet ir beisbolas. Įrengtos dvi tinklinio, kvadrato, krepšinio aikštelės. Veikia jodinėjimo žirgais „žemaitukais“ būrelis. Organizuojami naktiniai žygiai su nakvyne į skautų salą. Stovykloje įrengta baidarių ir vandens dviračių prieplauka, kurioje nuolat budi ir vaikus prižiūri atsakingi vadovai.

Didelis vaikų susidomėjimas yra dailės ir menų studija, kurioje dirba patirtį šioje srityje turintys vadovai. Abiejose stovyklose veikia pirtis, vaikai turškiasi kubile.
Žaidžiamas biliardas, stalo tenisas, šaškėmis, šachmatais, domino, įvairiais stalo žaidimais, Vakarais šėliojama diskotekose.

„Abi stovyklos man paliko labai gerą įspūdį, pakalbinti vaikai džiaugėsi galį čia atostogauti, patirti ilgam atminty išliksiančių nuotykių. Žinoma, tokio poilsio kaina gana didelė, tad kreipsiuosi į įvairias institucijas, kad išsiaiškinčiau, kiek lėšų buvo skirta ir kiek planuojama skirti kitiems metams vaikų vasaros poilsiui“, – sakė parlamentaras.

 

Stovyklas lengviau organizuoti kitame rajone?

Norėdamas sužinoti, kaip sekasi mažeikiškei Jūratei Gineitienei kurti vaikams stovyklavimo dvasią, dovanoti gilius įspūdžius, užburti įspūdinga, dinamiška programa, sutelkti darbui savanorius, Seimo narys K. Bartkevičius vyko į Alsėdžius (Plungės r.). Tuo metu, kai jis ten svečiavosi, 70 vaikų ilsėjosi, sportavo, pramogavo, mokėsi sveikos gyvensenos, atskleidė savo gebėjimus ir talentus, bendravo Vaikų ir jaunimo centro „Džiaugsmo slėnis“, kurio vadovė yra Jūratė, organizuojamoje stovykloje „Draugai“.

Pasak J. Gineitienės, stovykla „Draugai“ – tai mažas miestas dideliame pasaulyje, kuriame visi mylimi ir nestokojantys dėmesio. Čia padedama vaikams atskleisti savo gebėjimus bei talentus, pozityviai mąstyti, pasitikėti savimi ir aktyviai gyventi. Su vaikais dirba vadovai savanoriai – studentai, specialistai, vyresnių klasių mokiniai iš Lietuvos, JAV, Prancūzijos.
„Su stovyklos vadove kalbėjome apie tai, kad labai norėtųsi, jog Mažeikių rajono savivaldybės vadovai labiau palaikytų iniciatyvas, patys daugiau dėmesio skirtų žmonėms, norintiems vaikams dovanoti puikų poilsį. O stovykloje „Draugai“ verda išties įdomus gyvenimas! Šaunuolė Jūratė ir jos komanda!“ – gyrė J. Gineitienę Seimo narys.

 

Sveikata, kūryba ir verslumas – dienos stovykloje

VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio organizuojamoje vasaros poilsio dienos stovykloje „NORIU VASARĄ AUGTI“ labai įdomiai ir naudingai ilsėjosi 6–12 metų vaikai. Kadangi tai – dienos stovykla, kaina už vaikų poilsį kiek mažesnė nei stacionarioje.

Kaip K. Bartkevičiui pasakojo DRMC Mažeikių padalinio vadovė Rūta Matulaitienė, stovyklautojų laukė edukaciniai užsiėmimai (užsienio kalbų, mados ir grožio puoselėjimo, floristikos, siuvimo, sveikos mitybos, stalo serviravimo, namų ruošos, asmens higienos, verslumo pamokos).

Stovyklautojams buvo suteiktos įvairios sveikatingumo procedūros (kūno laikysenos, plokščiapėdystės pratimai, sveikatingumo treniruotės, druskų kambarys, pramogos baseine), pravesti sportiniai, psichologiniai žaidimai, šokių pamokos.

Su vaikais dirbo profesionalūs pedagogai, psichologas, kineziterapeutai. Gydytojas reabilitologas įvertino vaikų laikyseną, pėdų fizinę formą. Stovyklautojai maitinosi sveiku, nekaloringu maistu.

 

Skautams stovykla „ONT RUBEŽIAUS“ – puikus vasaros akcentas

Ne visos vasaros poilsio stovyklos smarkiai tuštino tėvų pinigines.  K. Bartkevičius lankėsi Žemaitijos skautų organizacijos vasaros stovykloje „ONT RUBEŽIAUS“, kur atitrūkę nuo kompiuterių, išmaniųjų telefonų ilsėjosi 130 vaikų. Galybė pozityvo, smagaus bendravimo, naujų pojūčių! Ir, kaip sakė Seimo nario padėjėjas Česlovas Čyžas, svarbiausia, kad visiems viskas gerai, nieko netrūksta.

Visas stovyklos gyvenimas vyko gamtoje, nakvynė palapinėse ar kitokiose, savo pasigamintose pastogėse. Maisto produktų pirkimą organizavo stovyklos štabas, o stovyklautojai patys gaminosi gardžius valgius. Vaikai garantavo, kad gamtoje paruoštas maistas yra kur kas skanesnis nei namuose.

Stovyklos viršininkas sktn. sk. vytis br. Andrius Byčius, pats šioje stovykloje vasarojęs jau šešioliktą kartą, įsitikinęs, kad stovykla „ONT RUBEŽIAUS“ vaikams yra puikus vasaros akcentas, kuris ilgam primins, kad vasara tikrai buvo, o ne slydo, praslydo, sėdint prie kompiuterio prapūtė nepastebėta. Čia vaikai įgyja naujų savarankiškumo įgūdžių, naujomis vertybėmis praplečiama pasaulėžiūra, nes, kaip skautė Virginija sakė: „Su kuo sutapsi, toks ir pats patapsi“

 

Šaulius skraidino energetikos viceministras

Apie begalinį skrydžio laisvės jausmą, adrenalino antplūdį, ekstremalius išgyvenimus, patriotizmą, drausmę Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome (Šerkšnėnai, Mažeikių r.) K. Bartkevičius kalbėjosi su Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės jaunaisiais šauliais, dalyvavusiais parašiutininkų stovykloje. Beje, juos skraidino mažeikiškis energetikos viceministras Vidmantas Macevičius lėktuvu „Antonov – AN2“. Viceministras patikino Seimo narį, kad didžiulis malonumas savo atostogas panaudoti tokiam šauniam tikslui – jauniesiems Tėvynės gynėjams mokyti.

Mažeikių J. Kumpikevičiaus aerodromo direktorė Ala Morkūnienė pasakojo, kad jauniesiems parašiutininkams pasiruošimas vyksta labai rimtai: vedama informacinė paskaita, pradedantieji šuolininkai supažindinami su šokinėjimo parašiutu pradmenimis, aiškinama, kaip išskleisti, supakuoti, sudėti parašiutą ir t. t. Pasirodo, leidžiantis svarbu tinkamai laikyti kojas – kulnai, pirštai ir keliai turi būti suglausti. Tokioje padėtyje leidžiantis parašiutininkas nuvirsta ant šono išvengdamas sumušimų ar net lūžių. Politikas linkėjo jaunuoliams puikių ir saugių šuolių, nepakartojamų įspūdžių!

Beje, Seimo nario K. Bartkevičiaus paprašytas, energetikos viceministras paskraidino virš Mažeikių ir Bendruomeninio pagalbos vaikams centro globotinius bei auklėtojus.

 

 

Laikas pradėti planuoti

„Apsilankius visose šiose stovyklose, pabendravus su jų organizatoriais, susidaro įspūdis, kad, norint Mažeikių rajone kažką organizuoti, reikia apsišarvuoti didele kantrybe ir užsispyrimu – biurokratinius barjerus, išankstines nuostatas įveikti tikrai nėra lengva. O juk kalbame apie vaikus! Juolab jų vasaros atostogas užsimota apkramtyti. Manau, kad reikėtų iš anksto pradėti planuoti, kaip prasmingai organizuoti trumpėsiančias moksleivių atostogas. Beje, pavyzdžių Mažeikių rajono savivaldybės vadovai gali pasižvalgyti kitų šalies savivaldybių svetainėse, kur, skirtingai nuo mūsų Savivaldybės, informacija nėra slepiama“, – svarstė Seimo narys.

 

Virginija Steponavičienė

Seimo nario K. Bartkevičiaus padėjėja-sekretorė

Leave a Comment