Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas. „ Pribrendo būtinybė iš esmės keisti pensijų sistemą“

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas. „ Pribrendo būtinybė iš esmės keisti pensijų sistemą“

Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ apsvarsčiusi Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir lydimuosius teisės aktų projektus pritaria pensijų sistemos tobulinimo būtinybei.

Atsižvelgdama į darbo rinkos pokyčius, Frakcija pritaria būtinybei modernizuoti pensijų sistemas, nustatyti aiškų ryšį tarp sumokėtų įmokų ir gaunamų išmokų (pensijų), skatinant asmenis dalyvauti socialinio draudimo sistemoje, suvokiant, kad asmens ateities pensija iš esmės priklausys nuo to, kiek jis mokės atitinkamas įmokas.

Pasak „Tvarkiečių“, sureglamentuojant pensijos finansavimo šaltinius, pereinant prie pagrindinės pensijos dalies ir priedo už stažo metus finansavimo iš valstybės biudžeto, leis palaipsniui mažinti pensijų draudimui skirtą darbdavių įmokų tarifą ir taip mažins darbo jėgos kainą, o tai galėtų prisidėti prie darbo užmokesčio augimo.

Frakcija pažymi, jog siekiant Pensijų sistemos tobulinimo, negalima paneigti iš Konstitucijos kylančių įpareigojimų valstybei, jog valstybė turi kurti tokią socialinio aprūpinimo sistemą, kuri padėtų išlaikyti asmens orumą atitinkančias gyvenimo sąlygas, o tam tikrų įsipareigojimų vykdymo našta turi būti paskirstyta proporcingai ir konstituciškai pagrįsta.

„Socialinio draudimo ir pensijų sistema yra sudėtinga, apimanti tiek išmokas iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, tiek iš valstybės biudžeto, tiek ir pensijų kaupimo sistemą bei visų šių dalių administravimą. Iki šiol negalime atsakyti kuri sistema yra geriausia – einamojo finansavimo ar kaupiamoji, tačiau privačių pensijų schemos neturi sumažinti valstybės pakankamą pajamų lygio užtikrinimą pagyvenusiems asmenims,“ – teigia Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas K. Bartkevičius.