Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Dar kartą apie siekį išsaugoti teismą Mažeikiuose

Dar kartą apie siekį išsaugoti teismą Mažeikiuose

Vis kankina klausimas, kiek gi lėšų bus atseikėta teismo pastato kapitaliniam remontui Telšiuose? Ir vis neapleidžia mintis, kad to buvo galima išvengti… Tereikėjo įsiklausyti ir įsigilinti į mano teikiamą įstatymo pataisą, kuria ir siekiau, jog pagrindinis teismo padalinys būtų išlaikytas Mažeikiuose.

Dar šių metų kovo 22 dieną kartu su Mažeikių raj. meru Antanu Teniu ir Akmenės raj. meru Vitalijumi Mitrofanovu susitikau su Teisėjų tarybos pirmininku Rimvydu Norkumi, ieškant galimybių pagrindinį teismo padalinį išlaikyti Mažeikiuose, reorganizuojant Mažeikių ir Akmenės raj. apylinkių teismus. Maniau esant būtina įvertinti tai, kad Mažeikių apylinkės teismo materialinės bazės ir žmogiškųjų resursų galimybės yra daug didesnės dirbti naujomis sąlygomis ir tai nereikalauja papildomų lėšų investavimo. Tuomet džiaugiausi, kad šiai iniciatyvai pritarė ir Teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Įvertinant Mažeikių, Telšių bei Akmenės rajonų apylinkės teismų materialinę bazę, žmogiškuosius resursus, veiklos rodiklius bei susisiekimą tarp šių miestų, aš su kolega Ąžuolu Valiumi parengėme ir užregistravome Teismų reorganizavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą.  Ši mūsų iniciatyva dėl Teismų reorganizavimo įstatymo projekto buvo pristatyta ir aptarta tiek su Teisingumo ministre Milda Vainiute, tiek su Teisėjų Tarybos primininku Rimvydu Norkumi.

Gegužės 4 dieną Seime, opozicinės darbotvarkės metu, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai turėjo galimybę pristatyti Seimui savo parengtus bei užregistruotus įstatymų projektus, o kai kurie iš jų sulaukė ir didelio palaikymo. Vienas iš jų – Teismų reorganizavimo įstatymo projektas (Nr. XIIIP-513), ypač aktualus mūsų krašto žmonėms. Plenarinio posėdžio metu po pateikimo Seimas pritarė siūlomam projektui Nr. XIIIP-513, kuriuo buvo siekiama išlaikyti pagrindinę apylinkės teismo buveinę Mažeikiuose. Mat priimant dabar galiojantį Teismų reorganizavimo įstatymą, nebuvo atsižvelgta nei į Mažeikių apylinkės teismo patalpų gerokai didesnį plotą, kuriam yra atliktas kapitalinis remontas, nei į kur kas didesnius darbo krūvius bei, atitinkamai, didesnį darbuotojų skaičių. Nebuvo įvertinta ir tai, kad Mažeikiai geografiniu atžvilgiu vienodai nutolę nuo N. Akmenės ir Telšių. O ir tiesioginio visuomeninio susisiekimo tarp N. Akmenės ir Telšių nėra. Tuo tarpu iš Mažeikių į Telšius ir į N. Akmenę važiuoja po keletą autobusų.

Tuomet nuoširdžiai tikėjau, kad Seimo narių teigiamas vertinimas minėto įstatymo projekto atžvilgiu neišblės tiek jį svarstant Seimo komitetuose, tiek lemiamu momentu, t.y. balsuojant Seimo nariams dėl šio teisės akto priėmimo. Deja, valdantieji, atėjus lemiamam momentui, šių metų liepos pradžioje mums visiems rūpimą  įstatymo projektą atmetė.

Ir vis tik labai svarbu ir įdomu, kiek ir taip trūkstamų lėšų skirta Telšių teismo reorganizavimui, kai visa reikalinga bazė jau buvo sukurta Mažeikiuose?

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius

Leave a Comment