Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Dalyvauja Baltijos Asamblėjos komitetų ir Konsultacinės tarybos posėdžiuose

Dalyvauja Baltijos Asamblėjos komitetų ir Konsultacinės tarybos posėdžiuose

Seimo valdyba komandiravo Lietuvos Respublikos Seimo narį Kęstutį Bartkevičių, kaip Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininko pavaduotoją, rugsėjo 20–21 dienomis dalyvauti Baltijos Asamblėjos Prezidiumo, Biudžeto ir kontrolės komiteto bei Konsultacinės tarybos posėdžiuose Jūrmaloje (Latvijos Respublika). Asamblėjoje Lietuvos Parlamentui taip pat atstovauja Seimo Pirmininko pavaduotoja, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje narė Irena Šiaulienė, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Valerijus Simulik, nariai Andrius Kubilius, Virgilijus Poderis, Viktoras Rinkevičius ir Gintaras Vaičekauskas.
Posėdžiuose aptarti 2018 m. Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai prioritetų įgyvendinimas. 2019 m. Baltijos Asamblėjai pirmininkaus Latvija, todėl buvo aptarti Latvijos pirmininkavimo prioritetus. Taip pat pristatyti pranešimai apie šių metų Baltijos Asamblėjos komitetų darbą: Baltijos valstybių parlamentinio bendradarbiavimo pažangą, kliūtis, problemas ir iššūkius.
Baltijos Asamblėjos Biudžeto ir kontrolės komitete aptartas preliminarus 2019 m. biudžeto projektas.
Prezidiumo posėdyje vyko diskusijos organizaciniais klausimais, aptartas bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais. Taip pat aptarti organizaciniai artėjančios Baltijos Asamblėjos sesijos ir Baltijos Tarybos posėdžio klausimai.
Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, sudaryta remiantis Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos Aukščiausiųjų Tarybų narių 1990 m. gruodžio 1 d. Vilniuje priimtu bendru sprendimu, veikianti 1994 m. birželio 13 d. pasirašyto Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos susitarimo „Dėl Baltijos šalių tarpparlamentinio ir tarpvyriausybinio bendradarbiavimo“, taip pat Baltijos Asamblėjos Statuto ir kitų Baltijos Asamblėjos bei jos organų priimtų teisės aktų pagrindu.
Baltijos Asamblėja turi bendradarbiavimo sutartis su Šiaurės Taryba, Beniliukso parlamentu, GUAM (Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Moldovos) Parlamentine Asamblėja ir atstovauja Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentams Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje, Nuolatiniame komitete ir darbo grupėse.

Leave a Comment