Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Naujienos » Baltijos Asamblėjoje numatyti 2018 metų bendradarbiavimo prioritetai

Baltijos Asamblėjoje numatyti 2018 metų bendradarbiavimo prioritetai

Lietuvos Respublikos Seimo narys, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius lapkričio 10 d. dalyvavo Taline vykusioje 36-oje Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos sesijoje.

Aptarti aktualūs Europos Sąjungos (ES) bendradarbiavimo klausimai saugumo ir gynybos srityse, įvertinta regiono transporto ir energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimo pažanga bei nustatyti 2018 metų Baltijos valstybių parlamentų ir vyriausybių bendradarbiavimo tikslai.

Baltijos Tarybos sprendimu 2018 metų bendradarbiavimo prioritetai bus: tolesnis regioninio saugumo stiprinimas; bendradarbiavimas vystant strateginę infrastruktūrą; Baltijos valstybių interesų būsimoje Europos Sąjungoje užtikrinimas.

36-ojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje buvo aptartos Baltijos valstybių aktualijos ir bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse, Europos Sąjungos išorės sienų apsauga, Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizavimas su Europos tinklais, Baltijos pameistrystės ir mokymosi darbo vietoje aljansas, sveikatos priežiūros sistema ir sveikatos priežiūrai skirtų išteklių veiksmingas naudojimas, regiono transportas ir infrastruktūra.

Naujai išrinktas Baltijos Asamblėjos Prezidentas Valerijus Simulik, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas, pristatė Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjoje 2018 m. programą ir prioritetus, kurie yra:

1) strateginė Baltijos valstybių partnerystė užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityse;

2) regioninės tinklų jungtys, stabilumas ir plėtra;

3) Baltijos valstybių veiksmų planas klestinčiam ir bendros ekonomikos regionui sukurti.

Baltijos Asamblėjos sesijoje Taline medaliais už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą apdovanoti trys Lietuvos atstovai, t.y., J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė ponia Dalia Grybauskaitė, J. E. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Seimo narys, buvęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimų ceremonijoje Baltijos Asamblėjos Literatūros apdovanojimas už poetinius atradimus gilinantis į baltiškąją pasaulėvoką ir lietuvių, latvių ir kitų kalbų lobyną bei už vertimus iš latvių ir kitų kalbų, taip pat už reikšmingus tarptautinius moderniosios poezijos projektus buvo įteiktas Vladui Braziūnui (Lietuva), Baltijos Asamblėjos Meno premija už išskirtinį profesinį indėlį plėtojant meno teoriją ir ypatingus pasiekimus knygų, ypač meno leidinių, leidyboje, kurie reikšmingai praturtino dabartinį kultūros kraštovaizdį ir dar labiau skatina Latvijos kultūros pripažinimą tarptautiniu mastu buvo apdovanota Laima Slava (Latvija), o Baltijos Asamblėjos Mokslo apdovanojimas už novatorišką, įvairiapusį ir ilgalaikę vertę turintį indėlį genų technologijos ir molekulinės diagnostikos srityje buvo įteikta Andres Metspalu (Estija).

Baltijos Asamblėjos sesijoje įvyko Baltijos Asamblėjos Prezidiumo susitikimas su Baltijos valstybių parlamentų pirmininkais, kuriame aptarti Estijos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjoje 2017 m. rezultatai ir pristatyta Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjoje 2018 m. darbotvarkė.

Virginija Steponavičienė,

Seimo nario K.Bartkevičiaus padėjėja-sekretorė

Leave a Comment