Your message has been sent, you will be contacted soon
KestutisBartkevicius.lt

Call Me Now!

Uždaryti
Pradžia » Straipsniai » AR PATEISINAU MAŽEIKIŠKIŲ LŪKESČIUS ĮPUSĖJUS SEIMO KADENCIJAI?

AR PATEISINAU MAŽEIKIŠKIŲ LŪKESČIUS ĮPUSĖJUS SEIMO KADENCIJAI?

2012 m. spalio 28 d. Mažeikių apygardos rinkėjų 55,85 proc. pasitikėjimo balsais buvau išrinktas į LR Seimą. Gerbiami Kraštiečiai, kiekvienas Jūsų balsas paskatintas išreikšto pasitikėjimo tapo žingsniu padėjusiu įgyvendinti bent kai kuriuos savo užsibrėžtus tikslus, rinkėjams duotus pažadus. Atstovauti mažeikiškius Seime man – ir garbė, ir pareiga, kurios ėmiausi nuo pirmos savo kadencijos dienos. Darbą Seime suprantu kaip komandinį, esu frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, Biudžeto ir finansų komiteto narys, visus svarstomus projektus aptariame su kolegomis ir priimame sprendimus. Stengiuosi kuo aktyviau bendradarbiauti su regiono valdžia, kiekvieną savaitę susitinku su Mažeikių rajono savivaldybės meru, dalyvauju Tarybos, gamybos pasitarimų posėdžiuose, kad žinoti, kuo kvėpuoja mažeikiškiai, kokios problemos sprendžiamos ar nesprendžiamos. Manau, kad tik kartu dirbant, tariantis galima daug ką nuveikti savo krašto žmonių labui.

Veikla savivaldybėje

Eidamas Seimo nario pareigas pradėjau arba tęsiau įvairius darbus, susijusius su Mažeikių rajono savivaldybės gyventojų gerovės ir teisėtų poreikių užtikrinimu. Praėjus dvejiems metams, galiu patvirtinti, jog nuolat veikiančių Seimo nario biurų veikla Mažeikiuose ir Viekšniuose buvo sėkminga. Atidžiai išklausiau visus besikreipiančius, padėjau bėdos ištiktiems ar ieškantiems atsakymų į iškilusius klausimus. Per dvejus metus pavyko spręsti šimtų žmonių problemas, teikiant patarimus arba tarpininkaujant jų interesams prieš kitas valdžios įstaigas. Pripažįstu, jog daliai besikreipusiųjų nesugebėjau padėti dėl savo įgaliojimų apibrėžtumo arba pačios problemos įsisenėjimo.

Mažeikių gyventojams pakeista nelygiateisė biudžeto sandaros skaičiavimo metodika

Kandidatuojant į Seimą vienas pagrindinių mano siekių buvo pakeisti nelygiateisę biudžeto sandaros skaičiavimo metodiką, kadangi Mažeikių rajono mokesčių mokėtojai atiduoda vieną didžiausių dalių į valstybės biudžetą, o grąža vienam gyventojui yra mažiausia tarp visų savivaldybių.

Šiuo klausimu pradėjau dirbti, kai tik tapau Seimo nariu, dar 2012 m. užregistravau pasiūlymą dėl savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos pakeitimo, siūlydamas Mažeikių rajono savivaldybei GPM atskaitymo procentą padidinti 1 procentiniu punktu. Deja, kadangi biudžetas buvo parengtas Andriaus Kubiliaus Vyriausybės, valdančioji koalicija mažai ką biudžete pakeitė, tačiau Finansų ministras pažadėjo į tai atsižvelgti rengiant kitų metų biudžetą. Todėl, Finansų ministerijai rengiant 2014 metų biudžeto projektą, kreipiausi į Finansų ministrą ragindamas ištesėti duotą pažadą ir peržiūrėti savivaldybių biudžeto skaičiavimo metodiką, siekiant padidinti Mažeikių rajono savivaldybės gaunamas pajamas. Didelių pastangų dėka, nuo 2014 m. nustatyta Mažeikių rajono savivaldybės biudžetui tenkanti GPM dalis 100 proc., todėl pervesti GPM dalies į Valstybės iždo sąskaitą nereikės, o savivaldybės pajamos bus stabilesnės, padidės savivaldybės finansinis savarankiškumas.

6 milijonai litų investicijų Mažeikių švietimo ir sveikatos įstaigoms

Kitas mano prioritetas gerinti Mažeikių rajono savivaldybės gydymo, kultūros, švietimo, sporto įstaigų infrastruktūrą.

Kiek įmanoma padedu ir pakovoju, jog Seime tvirtinant valstybės ir savivaldybių biudžetus, nebūtų pamiršta ir mano rinkiminė apygarda. Apibendrinant, per dvejus metus, man pavyko pritraukti daugiau kaip 3569 tūkst. Lt.  Lėšų, kurios buvo skirtos Mažeikių Židikų Marijos Pečkauskaitės mokyklos pastatų atnaujinimo darbams, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos stadiono ir valgyklos rekonstrukcijos darbams, iš jų Mažeikių „Ventos“ progimnazijos sporto salės atnaujinimo darbams,o taip pat „VšĮ Sedos PSPC palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės įrangos atnaujinimui, koridoriaus  ir pastatų kapitaliniam remontui, uždaros rampos pacienčių priėmimui į akušerijos – ginekologijos skyrių VŠĮ Mažeikių ligoninėje statybai  bei VŠĮ Mažeikių ligoninės chirurginio ir nervų ligų skyrių remontui.

 Siekiant sudaryti vaikų poreikiams pritaikytas, saugias, patrauklias ir higienos normas atitinkančias ugdymo sąlygas kitos lėšos skirtos Mažeikių lopšeliui-darželiui „Eglutė“, Mažeikių Pavasario pagrindinei mokyklai, Mažeikių mokyklai – darželiui  „Kregždutė, Mažeikių lopšeliams – darželiams „Delfinas“ ir „Žilvitis“. Tikiuosi, jog šie įgyvendinti darbai suteiks juntamą impulsą regiono plėtrai.